Przejdź do treści

Lekcje z Belfrem

Miejsca na lekcje w roku szkolnym 2021/22 zostały zajęte. Jeśli zdajesz maturę później, zapoznaj się ze szczegółami i już dziś zaklep sobie miejsce na przyszły rok.

Cześć!

Cieszę się, że jesteś. Jeżeli to czytasz, prawdopodobnie zastanawiasz się w jaki sposób przygotować się do matury z historii sztuki albo Olimpiady Artystycznej. Opowiem Ci teraz w jaki sposób możesz przygotować się ze mną i dlaczego warto.

 

Czy to mi wystarczy?

Wiedza którą zdobędziesz na lekcjach z Belfrem pomoże Ci zdać maturę z historii sztuki, olimpiadę artystyczną, a także egzaminy do Akademii Sztuk Pięknych.

Wszystkie materiały, na których będziemy pracować są zgodne z obowiązującą podstawą programową i Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 stycznia 2018 roku w sprawie podstawy programowej kształcenia ogólnego oraz Rozporządzeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 15 grudnia 2016 roku w sprawie podstaw programowych kształcenia w zawodach szkolnictwa artystycznego w publicznych szkołach artystycznych.

Lekcje i Twoja samodzielna praca z materiałami przygotowanymi przeze mnie w zupełności wystarczą do świetnego przygotowania się do wszystkich egzaminów.

Gdzie prowadzone są lekcje?

Lekcje mogą odbywać się online na portalu Zoom albo na żywo na terenie Krakowa. Od Ciebie zależy, którą opcję wybierzesz. Jeżeli jesteś z Krakowa możemy spotykać się w kawiarniach przy pysznym ciastku i kawie albo u Ciebie w domu. 

Jak to wygląda w praktyce?

Masz do wyboru dwie opcje: zajęcia trwające 1 h lub 1,5 h. Od Ciebie zależy jak często chcesz się spotykać. Może to być raz w tygodniu, dwa razy, a nawet częściej.

Na początek dostaniesz ode mnie indywidualny plan pracy, który później wspólnie zrealizujemy. Bez dodatkowych opłat otrzymasz dodatkowo Podręcznik Belfra (pakiet prezentacji do nauki w domu).

Prowadzę zajęcia indywidualne i grupowe (do 3 osób). Praca w kameralnej grupie sprzyja nawiązywaniu lepszych relacji i budowania luźnej atmosfery. Zależy mi żeby na naszych zajęciach było miło i partnersko.

Nie znaczy to jednak, że nie wymagam :). Zadaję i sprawdzam zadania oraz postępy w nauce. Po każdej lekcji otrzymasz ode mnie test sprawdzający wiedzę, który sprawdzam przed kolejnym spotkaniem. Raz w miesiącu Twoim zadaniem będzie napisanie analizy, a po przerobieniu każdej epoki napisanie wypracowania. Każdy Twój tekst wspólnie omówimy na zajęciach.

Czego nauczysz się z Belfrem?

Razem przejdziemy przez wszystkie epoki artystyczne od prehistorii do sztuki współczesnej. Nieważne jak dużo mamy czasu, nie pominiemy niczego.

Skupimy się na kontekście epok, poznamy ważnych artystów i artystki, a także ich dzieła i cechy stylowe. Wytłumaczę Ci czym jest ikonografia i jak rozpoznawać techniki artystyczne.

Na lekcjach nauczysz się także jak analizować dzieła sztuki — obrazy, rzeźby i architekturę. I co najważniejsze — nauczysz się pisać wypracowanie i zobaczysz, że to wcale nie  takie straszne jak wszyscy mówią!

Ile to kosztuje

Lekcje online dla 1 osoby z pakietem materiałów:

1 h 50 zł

1,5 h 70 zł

Lekcje na żywo na terenie Krakowa dla 1 osoby z pakietem materiałów:

1 h 60 zł

1,5 h 80 zł

Ceny maleją przy większej liczbie uczestników zajęć.

Jeżeli jesteś zainteresowany_a lub masz jakieś pytania, napisz do mnie. Spotkamy się on-line na bezpłatne konsultacje.